Kiedy zacząć stosować krem na pierwsze zmarszczki?

Porady, Zmarszczki

Piękna i młoda skóra przez wiele lat to marzenie niejednej kobiety, dlatego też wypełniacze zmarszczek w kremie cieszą się obecnie niesłabnącą popularnością. W obecnych czasach dobry krem na pierwsze zmarszczki pomaga nie tylko spłycić te widoczne na twarzy, ale również zapobiega pojawianiu się kolejnych. Kiedy jednak zacząć stosować krem na pierwsze zmarszczki?

Kiedy sięgnąć po krem na pierwsze zmarszczki?

Jeśli chodzi o pierwsze zmarszczki krem, to najlepiej sięgnąć po niego po osiągnięciu 25 roku życia, ponieważ to właśnie wtedy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Prawidłowa pielęgnacja skóry od jak najwcześniejszych lat jest niezwykle ważna, ponieważ jedynie w taki sposób można cieszyć się piękną i młodą skórą z minimalną ilością zmarszczek.

Jaki krem na pierwsze zmarszczki?

Jeśli chodzi o pierwsze zmarszczki jaki krem, to najważniejsze jest to, aby posiadał on właściwości nawilżające, regenerujące, rozjaśniające oraz wygładzające. Dobry wypełniacz zmarszczek w kremie powinien mieć w swoim składzie odpowiednie substancje, które sprawią, że skóra odzyska swój blask, a zmarszczki będą mniej widoczne. Sprawdź, jak dopasować krem do wieku!

Obecnie w sklepach jest bardzo duży wybór różnego rodzaju kremów przeciwzmarszczkowych, jednak po który warto sięgnąć?

Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się kremy, które mają naturalny skład, ponieważ nie wywołują żadnych podrażnień oraz reakcji alergicznych. Jednym z lepszych produktów jest krem Richevon, ponieważ w jego składzie można znaleźć wyłącznie naturalne ekstrakty roślinne, a także koenzym Q10, który pomaga spowolnić proces starzenia się skóry poprzez walkę z wolnymi rodnikami. Regularne stosowany krem wypełniający zmarszczki pomaga dogłębnie nawilżyć i wygładzić skórę, dzięki czemu zmarszczki stają się mniej widoczne.

W przypadku zmarszczek warto również sięgać po kremy, które zawierają w swoim składzie witaminę C, witaminę E, witaminę A, komórki macierzyste, kolagen, elastynę oraz kwas hialuronowy. Silne antyoksydanty walczą z wolnymi rodnikami, które potęgują swoje niekorzystne działanie na skórę poprzez promieniowanie słoneczne, niezdrowy tryb życia, a także zanieczyszczenie powietrza. W ciągu dnia warto korzystać z kremów zawierających filtr przeciwsłoneczny, natomiast na noc lepiej sięgnąć po bardziej skoncentrowany krem o nieco bogatszym składzie.

Bibliografia

1. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004
2. Sattler G., Sommer B., Kolster B.C., Wypełniacze w medycynie estetycznej, 2011