Jak wybrać skuteczny krem na zmarszczki mimiczne?

Porady, Zmarszczki

Zmarszczki mimiczne pojawiają się na twarzy każdej kobiety, najczęściej tuż po 25 roku życia, jednak warto wiedzieć o tym, iż sięgając po dobry krem na zmarszczki mimiczne, można opóźnić w czasie proces ich pojawiania się lub też zmniejszyć ich widoczność w sytuacji, gdy już pojawiły się na twarzy.

Obecnie dostępne w sklepach kremy przeciw zmarszczkom mimicznym wykazują bardzo dużą skuteczność, jednak warto pamiętać o tym, aby taki krem na pierwsze zmarszczki mimiczne był dobrze dobrany do rodzaju skóry. Jeśli chodzi natomiast o skuteczny krem na zmarszczki mimiczne dla mężczyzn, to nie powinien on zawierać substancji zapachowych oraz silikonów. W jaki jednak sposób należy wybrać skuteczny krem przeciw zmarszczkom mimicznym?

Co powinien zawierać krem wypełniający zmarszczki mimiczne?

Dobry krem lub serum na zmarszczki mimiczne powinien zawierać w swoim składzie kwas hialuronowy, czyli substancję, która naturalnie występuje w skórze, jednak z czasem jej ilość ulega zmniejszeniu, przez co na skórze zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Kwas hialuronowy pomaga dogłębnie nawilżyć skórę, a także sprawia, że odzyskuje ona blask, a zmarszczki mimiczne ulegają wypełnieniu. Kupując skuteczny krem na zmarszczki mimiczne, warto również zwrócić uwagę, czy w jego składzie znajdują się komórki macierzyste, witamina C, witamina E, kolagen oraz koenzym Q10. Wspomniane witaminy to bardzo silne przeciwutleniacze, które walczą z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za proces starzenia się skóry i powstawanie zmarszczek. Z kolei pozostałe składniki pomagają wypełnić zagłębienia na twarzy oraz dogłębnie nawilżają skórę.

Naturalne kosmetyki do walki ze zmarszczkami mimicznymi

Sklepowe półki uginają się od ciężaru kosmetyków, które pomagają walczyć ze zmarszczkami mimicznymi, jednak warto wiedzieć o tym, iż zawierają one wiele chemicznych substancji, które mogą wywoływać różnego rodzaju podrażnienia. W takim przypadku lepiej sięgnąć po krem naturalny, taki jak np. Richevon, który w zawiera w sobie wyłącznie naturalne ekstrakty roślinne oraz koenzym Q10. Krem ten pomaga nawilżyć skórę, a także ochrania ją przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Regularne stosowanie kremu w znaczący sposób pomaga poprawić wygląd skóry, ponieważ zmarszczki mimiczne ulegają spłyceniu.

Bibliografia

1. Cantieni B., 20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy, 2008
2. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005