Jak pozbyć się zmarszczek?

Porady, Zmarszczki

Zmarszczki zaczynają pojawiać się na skórze już po 20 roku życia, jednak wraz z biegiem czasu zaczynają się powiększać, dlatego też należy jak najwcześniej rozpocząć z nimi skuteczną walkę. W jaki jednak sposób można się ich pozbyć? Najskuteczniejsze w tym przypadku są zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej, jednak nie każdą osobę stać na coś takiego. Z tego też względu lepiej sięgnąć po specjalne kremy przeciwzmarszczkowe lub też wypróbować domowe sposoby, które wprawdzie nie zadziałają jak botoks, jednak pomogą zmniejszyć widoczność zmarszczek.
Domowe sposoby na zmarszczki

W walce ze zmarszczkami, a także w celu zapobiegnięcia ich pojawienia się na skórze najważniejsza jest zdrowa dieta, a także aktywność fizyczna, która pobudzi krążenie krwi, dzięki czemu składniki odżywcze zawarte w pożywieniu oraz tlen dużo łatwiej przedostaną się do skóry. Największym sprzymierzeńcem zmarszczek są papierosy, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby nie palić, a także nie przebywać w zadymionych pomieszczeniach. Zarówno czynne, jak i bierne palenie uszkadza komórki skóry, przez co zmarszczki zaczynają się na niej pojawiać bardzo szybko. Jeśli chodzi o odżywianie, to w codziennej diecie nie powinno zabraknąć produktów bogatych w witaminę C i E, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, a także składniki mineralne, które stanowią najlepszą broń w walce ze zmarszczkami.

Kremy na zmarszczki mimiczne

Zdrowy tryb odżywiania pomaga odwlec w czasie pojawienie się zmarszczek, jeśli jednak twarz jest nimi już pokryta, należy zrobić wszystko, aby zmniejszyć ich widoczność. Po jaki jednak krem na zmarszczki mimiczne warto sięgnąć? Oczywiście najlepiej po taki przeznaczony do konkretnego wieku, jednak najlepiej, aby był on w 100% naturalny. Bardzo dobrze sprawdza się w tym przypadku antyzmarszczkowego kremu Richevon, który oddziałując na głębokie warstwy skóry, poprawia ich właściwości. Regularne stosowanie tego kremu pomaga nie tylko wyeliminować drobne zmarszczki, ale również poprawić ogólny stan cery. Skóra po zastosowaniu kremu odzyskuje blask, staje się jędrniejsza oraz lepiej napięta. Zobacz jak wybrać skuteczny krem na zmarszczki!

Bibliografia

1. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
2. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016