Jak oczyścić wątrobę?

Porady

Dobry stan wątroby to warunek właściwego funkcjonowania całego organizmu. Niektóre substancje wpływają bardzo negatywnie na stan tego organu, co ma konsekwencje w działaniu wszystkich układów. Dlatego też wiele osób decyduje się na oczyszczenie wątroby. W jaki sposób można to zrobić?

Detoksykację wątroby można przeprowadzić w warunkach domowych, pod warunkiem, że nie doszło do znacznego jej uszkodzenia. Najczęściej na początkowym etapie zaleca się stosowanie specjalnej diety. Polega ona głównie na zrezygnowaniu z produktów, które obciążają działanie tego organu. Warto również nie jeść zbyt wielu tłustych produktów, ponieważ złe wydzielanie żółci przez wątrobę wpływa na prawidłowe trawienie tłuszczów.

Jakie zioła są dobre w przypadku, gdy konieczne jest oczyszczenie wątroby? Najbardziej znanym ziołem, które działa korzystnie na wątrobę, jest ostropest plamisty. Nasiona tej rośliny zawierają sylimarynę. Ta substancja pozwala na lepszą regenerację komórek wątroby. Dzieje się tak dlatego, ponieważ zapobiega ona wnikaniu toksyn do wnętrza komórek. Dzięki temu nie ulegają one trwałemu uszkodzeniu i możliwa jest szybsza regeneracja. Ostropest plamisty wpływa korzystnie również na wydzielanie żółci. To pomaga w usuwaniu ewentualnych złogów w kanalikach. Ostropest jest więc środkiem profilaktycznym także przeciwko kamicy wątroby. Dobrze sprawdzą się również soki. Zobacz: Jakie soki pomogą na oczyszczenie organizmu?

Innym ziołem, które warto zastosować w celu oczyszczenia wątroby jest babka płesznik. Chroni ona cały przewód pokarmowy, ponieważ nasiona tej rośliny wydzielają ochronny śluz. Błonnik witalny zawarty w babce płesznik może obniżać poziom cholesterolu we krwi. Dzięki temu to zioło również zapobiega kamicy wątrobowej, ponieważ to właśnie z cholesterolu tworzą się kamienie wątrobowe. Babka płesznik jest również stosowana w przypadku wcześniejszej terapii antybiotykiem. Czytaj więcej na http://ziola-watrobowe.pl/ziola-oczyszczajace-organizm/

W przypadku chęci oczyszczenia wątroby można korzystać z różnych ziół. Jednak jeśli liczy się na szybkie działanie warto zażywać mieszankę odpowiednio dobranych składników. Tak jest w przypadku produktu Hepa Vitale, który oprócz ostropestu i babki płesznik zawiera także zdrowotnie działającą czarnuszkę.

Komentarze

4 komentarze