Jak malować powieki nakątne?

Kosmetyki, Porady

Zmarszczki nakątne to domena przede wszystkim Azjatów. Dlatego w przypadku makijażu takiego oka powinnyśmy kierować się właśnie trendami z Dalekiego Wschodu. Pamiętajmy, że głównym celem jest optyczne powiększenie oka.

Powieki nakątne – makijaż krok po kroku

Bez względu na to, czy chcemy zrobić makijaż mocny, czy delikatny – głównym założeniem będzie rozświetlenie zasłoniętego fałdą skóry kącika i powiększenie oka przy zewnętrznym kąciku. Największą bronią kobiety ze zmarszczką nakątną będzie w tej sytuacji paleta cieni do oczu. Ważne, żeby miały dobrą pigmentację i długo utrzymywały się na powiece.

1. Baza

Na początku nakładamy na powieki bazę pod cienie do oczu – dzięki temu będą utrzymywać się dłużej, a ich kolory będą mocniejsze.

2. Pierwszy cień

Na całą powiekę nakładamy ciemniejszy cień. Staramy się nie wyjechać z nim poza owal gałki ocznej. Pamiętajmy też o zostawieniu wolnej przestrzeni na skórze między cieniami a łukiem brwiowym.

3. Ciemniejszy cień

Nakładamy go przy zewnętrznym kąciku oka i przeciągamy górą powieki, delikatnie nad jej załamaniem. Tworzy to optyczne złudzenie większego oka. Cień można pędzelkiem subtelnie wyciągnąć wzdłuż linii dolnej i górnej powieki, wychodząc poza granicę zewnętrznego kącika – oczy będą wydawać się dłuższe, podkreśli to też ich kształt. Ten sam cień, ale cienkim pędzelkiem, nanosimy na dolną linię rzęs i przeciągamy w stronę zewnętrznej strony oka. Zobacz też porady na AlinaRose.

4. Jasny cień

Aplikujemy go na wewnętrznym kąciku oka – możemy delikatnie przeciągnąć go w stronę środka powieki. Rozcieramy cienie na powiece, żeby zmiksowały się ze sobą. Chcesz pozbyć się zmarszczek nakątnych? Sprawdź.

5. Czarna kreska

Eyelinerem rysujemy kreskę wzdłuż linii górnej powieki, trzymając się jak najbliżej rzęs. Musi być delikatna, żeby nie zdominowała oka. Przy powiece nakątnej gruba kreska nie daje korzystnego wrażenia. Kiedy z eyelinerem dotrzemy do zewnętrznego kącika oka, przedłużamy linię powieki.

6. Rzęsy

Do ich podkreślenia możemy użyć zwykłej maskary i zalotki. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczkami dość krótkich rzęs, na wyjątkowe okazje warto założyć sztuczne rzęsy lub wybrać się do kosmetyczki na ich przedłużenie. Nic nie otwiera oka bardziej niż długie, gęste rzęsy.

Jak malować powieki nakątne?

Jeśli zależy nam na bardziej codziennym, delikatniejszym makijażu możemy użyć cieni w odcieniach beżu i brązu – będą bardziej naturalne i mniej widoczne. Nie bójmy się jednak bawić z kolorami, które przyciągną wzrok.

Czego nie robić? Zdecydowanie unikajmy malowania czarną kredką linii wodnej. Sprawia to, że oko wydaje się jeszcze mniejsze niż w rzeczywistości. Zamiast tego zaznaczmy delikatnie dolną linię rzęs ciemniejszym cieniem, zwiększając nacisk w stronę zewnętrznego kącika.

Bibliografia

1. Rosa Pena Ferreira M., P. C. Costa P.C. , Bahia F.M., Efficacy of anti-wrinkle products in skin surface appearance: a comparative study using non-invasive methods, 2010
2. Roenigk H.H.Jr., Treatment of the Aging Face, 1995
4. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017

Komentarze

4 komentarze