Jak dostosować krem na zmarszczki do wieku?

Porady, Zmarszczki

Każda skóra ma inne wymagania. Generalnie wszystko zależy od wieku. Jednak przy wyborze odpowiedniego kosmetyku pielęgnacyjnego musimy wziąć pod uwagę również inne czynniki. Jest to przede wszystkim stan skóry, ilość zmarszczek oraz to, czy ma ona skłonność do wysuszania, nadmiernego wydzielania sebum, odwadniania lub podrażnień. Jeśli mamy już ogólny zarys skóry naszej twarzy możemy udać się do drogerii lub specjalistycznego sklepu.

Warto wiedzieć, że produkcja kolagenu spada już w wieku 20 lat. Co oznacza, że nawet 20-latka może, choć jeszcze nie musi używać kremu na zmarszczki. Jeśli jednak już na tym etapie zaczniemy dbać o odpowiednie nawilżenie skóry, skutecznie zatrzymamy powstawanie zmarszczek mimicznych oraz zlikwidujemy te które zaczęły się uwidaczniać. W przypadku 20 – latek krem powinien mieć działanie bardziej przeciwzmarszczkowe niż likwidujące zmarszczki. Co powinien zawierać kosmetyk dla młodej osoby? Przede wszystkim witaminę C, witaminę E oraz retinoidy i witaminę A, które pomogą przeciwdziałać powstawaniu trądziku i zaskórników.

Kolejną grupą wiekową, która powinna zacząć stosować kremy na zmarszczki są kobiety 30-letnie. W tym wieku stosowanie skutecznego preparatu zwalczającego pierwsze oznaki starzenia się skóry to konieczność. Oprócz składników przeciwzmarszczkowych, jakie występują w kremach dla osób 20+, powinien znajdować się w nim również koenzym Q10. Koenzym ten zawierają tzw. kremy wypełniające zmarszczki.

Kobiety w średnim wieku nie powinny używać kosmetyków dla osób młodszych, z uwagi na ich nieskuteczność. Muszą one szukać preparatów z napisem krem na zmarszczki 30 i 40+, w przeciwnym wypadku kosmetyk nie spełni swej roli. Dla kobiet w tym przedziale wiekowym stworzono specjalne kremy zawierające o wiele więcej substancji aktywnych niż dla 20-latek. Są to m.in. kwas hialuronowy, mocznik lub alantoinę, kolagen, algi oraz ceramidy.

Dojrzałe kobiety, czyli te w wieku powyżej 50 lat powinny sięgać po kosmetyki oznaczone nazwą krem na zmarszczki 50 i 60+. W ich przypadku bardzo ważne jest silne działanie kosmetyku. Warto więc zainwestować w skuteczne kremy na zmarszczki. Osoby w widocznymi oznakami starzenia mogą zastosować zarówno wypełniacze zmarszczek, kremy jak i maseczki. Jeśli jednak chodzi o zmarszczki kremy są najlepszym, najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem. Oczywiście, o ile zawierają niezbędne składniki. Skóra w tym wieku jest już bardzo cienka i zawiera niewiele kolagenu, dlatego sama jego obecność w kosmetyku nie wystarczy, ważna jest ilość. Dobrze, aby oprócz niego krem był wzbogacony w hormony roślinne np. soję oraz kwasy owocowe, które pomogą przywrócić zszarzałej cerze dawny blask. Taki jest Richevon, a przy tym zawiera wyłącznie naturalne składniki, więc może być stosowany nawet u osób z wrażliwą cerą.

Chcąc nadać skórze wyjątkowy wygląd w przyszłości zadbajmy o nią już teraz. Regularna pielęgnacja młodej cery przyczyni się do jej zdrowego wyglądu w dojrzałym wieku. Wczesne rozpoczęcie stosowania kosmetyków przeciwzmarszczkowych pomoże uniknąć konieczności używania silnie działających preparatów oraz zabiegów kosmetycznych w przyszłości.

Bibliografia

1. Talib N., Młoda bez skalpela, 2016
2. Żurowska K., Kwas hialuronowy-natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009