Czym są lwie zmarszczki? Jaki krem stosować?

Porady, Zmarszczki

Lwie zmarszczki to problem pojawiający się u wielu kobiet i mężczyzn. To jedne z tych zmarszczek mimicznych, których powstania trudno jest uniknąć, dlatego prędzej czy później konieczne jest zastosowanie preparatu likwidującego lub przynajmniej zmniejszającego widoczność tego typu zmiany. W przypadku takich zmian jak lwie zmarszczki jaki krem będzie najbardziej skuteczny?

Kiedy pojawi się pierwsza lwia zmarszczka krem jest nieodzownym środkiem, który może zapobiec pogłębieniu się tego typu zmiany w przyszłości. Co powinien zawierać tego typu preparat i kiedy warto jest użyć go po raz pierwszy? Lwie zmarszczki pojawiają się zwykle na skutek marszczenia czoła. Tego typu mimika pojawia się zazwyczaj podczas słonecznej pogody, gdy konieczna jest dodatkowa ochrona oczu przed światłem słonecznym. Również osoby, które często się martwią mogą zwykle zauważyć pojawienie się pierwszej lwiej zmarszczki. Zazwyczaj jednak powód powstania pionowej zmarszczki na czole jest prozaiczny – to po prostu starzenie się i zwiotczenie tkanki, która odpowiada za powrót skóry do jej poprzedniego stanu.

W celu zapobiegania lwim zmarszczkom najlepiej jest użyć odpowiedniego serum wypełniającego, które niweluje tego typu zmiany. Tak działa krem wypełniający Richevon. Zawiera on między innymi takie składniki jak ekstrakt z ruszczyka kolczastego czy kwiatowych pąków, które wpływają pozytywnie na stan naczyń krwionośnych i samej cery. Także wyciąg z kwiatów lawendy zawarty w kremie Richevon pomaga w wypełnianiu zmarszczek, będąc jednocześnie środkiem całkowicie naturalnym. Dlatego warto jest sięgnąć po ten preparat, aby nie tylko pozbyć się widocznych zmarszczek mimicznych, ale również mieć pewność, że to serum poprawi także ogólny stan cery.

Wybierając krem wypełniający zmarszczki warto także sprawdzić, czy zawiera on antyoksydanty. Tego typu substancje sprawiają, że oznaki starzenia się skóry pojawiają się znacznie później. W przypadku kremu Richevon takie działanie wykazuje koenzym Q10. Wartym uwagi składnikiem w przypadku kremów na lwią zmarszczkę jest również kofeina. Choć zwykle jej działanie ujędrniające skórę nie jest trwałe, to jednak dzięki niej można od razu zauważyć sposób działania kremu. Po pewnym czasie efekty stosowania preparatu stają się trwałe, jednak dzięki kofeinie można cieszyć się nimi od pierwszego użycia.

Bibliografia

1. Sobczak-Żmuda K., Pasker B., Sosada M., Kwas hialuronowy i jego pochodne jako składniki współczesnych produktów leczniczych, kosmetyków i suplementów diety, 2014
2. Park S.N., Skin aging and antioxidants, 1997