Czym różni się krem od serum na zmarszczki?

Porady, Zmarszczki

Serum to preparat, który jest przeznaczony do pielęgnacji skóry. Zawiera silnie skoncentrowane składniki odżywcze oraz substancje aktywne, które – podobnie jak krem – regenerują skórę, poprawiają jej wygląd oraz nawilżają ją. Zasadnicza różnica między kremem a serum na zmarszczki jest taka, że serum jest zazwyczaj trochę droższe, ponieważ działa znacznie intensywniej. Produkty te różnią się także konsystencją oraz sposobem działania.

Serum nadaje się jedynie do stosowania okresowego, kremu zaś powinniśmy używać codziennie. Serum najlepiej sprawdza się na cerze tłustej, mieszanej i dojrzałej. Główne zadania serum na zmarszczki to:

  • głębokie nawilżenie skóry,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • usprawnienie pracy gruczołów łojowych,
  • napięcie skóry,
  • wyrównanie kolorytu,
  • dodanie blasku cerze.

Jakie serum wybrać?

Jeśli zastanawiamy się nad serum na pierwsze zmarszczki, warto rozejrzeć się za naturalnym serum, które znacząco poprawi kondycję naszej skóry. Godne polecenia jest serum Richevon, ponieważ nie zawiera niepotrzebnych silikonów i parabenów. Można je również stosować do każdego rodzaju skóry, więc nie trzeba się martwić tym, że na naszej skórze nie będzie widocznych efektów. Zobacz, jaki krem poradzi sobie z lwią zmarszczką!

Pamiętajmy, że najlepiej będzie skorzystać z serum na zmarszczki jeszcze zanim będą one bardzo widoczne. Głębokie ubytki trudniej jest uzupełnić, jednak stosując serum wypełniające zmarszczki uda się z pewnością pozbyć efektu rolowania się podkładu w okolicy oczu. Jeśli chcemy przyjrzeć się temu, co zawierają zazwyczaj serum na zmarszczki, nie zdziwi nas pewnie fakt, że w składzie większości takich kosmetyków znajdzie się kwas hialuronowy, wspierający odbudowę włókien kolagenowych. Często można też natrafić na peptydowe serum wypełniające zmarszczki, i choć nazwa ta może brzmieć dla nas tajemniczo, oznacza tylko tyle, że w skład serum wchodzą peptydy. Peptydy to aktywne substancje, które regenerują skórę oraz sprawiają, że pozbywa się ona ziemistego koloru, który jest szczególnie widoczny w okolicy oczu.

Jeśli rozpoczęłaś już swoje poszukiwania nad idealnym serum dla siebie, z pewnością widziałaś również jakieś serum rozkurczające zmarszczki. Znaczy to tyle, że zmarszczki pod wpływem preparatu stają się mniej widoczne, sprawiają wrażenie wygładzonych. Wybór odpowiedniego serum należy do Ciebie, jednak pamiętaj, aby jego skład był możliwie jak najbardziej naturalny.

Bibliografia

1. Żurowska K., Kwas hialuronowy-natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009