Co jest dobre na trądzik?

Porady

Pryszcze nie są miłym towarzyszem życia – to bardzo widoczny element na twarzy i każdy marzy o tym, by się od niego uwolnić… Ale czy jest to możliwe? W jaki sposób spoglądać na rynek kosmetyczny, by znaleźć preparaty rzeczywiście skuteczne, a nie tylko rzucające szerokie obietnice? Kilka wskazówek zamieszczamy w naszym artykule!

Określ swój typ

Pierwszym krokiem do każdych udanych zakupów jest określenie swoich potrzeb i oczekiwań. Choć większość osób cierpiących na trądzik ma cerę tłustą, wcale nie jest to regułą. Poza tym warto też przyglądać się swojej skórze regularnie i sprawdzać na bieżąco jak reaguje na różnego rodzaju produkty i składy. Jeśli po użyciu jakiegoś kosmetyku wysyp pryszczy jest intensywny, jest to bardzo ważny znak. Takie właśnie znaki trzeba zauważać i notować w swojej głowie. Maść na blizny? Sprawdź http://www.tlusta-skora.pl/czy-istnieje-skuteczna-masc-na-blizny-po-tradziku/

Jak szybko pozbyć się trądziku? Postaw na naturalność

Sporym problemem związanym z preparatami na wypryski i kosmetykami dostępnymi na rynku jest ich chemiczny skład. Niektóre elementy przyczyniają się do zapychania porów, a zapchane pory na skórze to zawsze początek poważnych problemów. Warto więc postawić na jak najbardziej naturalne składniki. Jakie? Na przykład na ekstrakt z nagietka, który przyspiesza regenerację skóry i działa przeciwbakteryjnie. Pozytywne działanie wykazuje także ekstrakt z lukrecji, który jednocześnie reguluje wydzielanie sebum i nawilża. Nie można zapomnieć o cynku, miedzi i drożdżach. Składniki mające na celu poprawienie stanu skóry muszą koncentrować się na przyspieszaniu jej regeneracji i zapobieganiu ewentualnym bliznom. Liczy się też gruntowne, dokładne oczyszczanie i niwelowanie zanieczyszczeń. Dobrym pomysłem dla skóry trądzikowej może być stosowanie serum, które spełnia wszystkie te warunki. Ostatnim hitem na rynku okazuje się naturalne serum do twarzy Sevolium, zawierające zarówno ekstrakt z lukrecji, wyciąg z nagietka, jak i cynk i drożdże. Ważne jest działanie kompleksowe i łagodne – umiejętne łączenie różnych zasad pielęgnacji przy możliwie jak najmniejszej chemicznej ingerencji.