ziola do kremu na zmarszczki

Jak rozpoznać naturalny krem przeciwzmarszczkowy?

Jeżeli szukasz rozwiązania na zmarszczki, to zacznij od kosmetyku, jakim jest naturalny krem przeciwzmarszczkowy. Sięgajmy po preparaty zawierające jak najwięcej składników aktywnych pochodzenia organicznego. Unikajmy natomiast zbędnej chemii, która nie pielęgnuje cery, a wręcz może ją podrażniać i wysuszać!

Wiele kobiet o tym zapomina, ale właśnie natura daje nam masę dóbr, które będzie można wykorzystywać w zakresie pielęgnacji skóry. Chemiczne konserwanty, wypełniacze i substancje poprawiające konsystencję kosmetyków są nie tylko zbędne, ale co ważniejsze, w większości można je z powodzeniem zastąpić naturalnymi odpowiednikami.

Co powinno być w naturalnym kremie przeciwzmarszczkowym?

Nie sposób wymienić wszystkie składniki naturalne, które mogą się znajdować w kremie przeciwzmarszczkowym. Do wyboru mamy całe spectrum wyciągów, roślinnych oraz innych substancji pochodzenia organicznego. Mogą to być na przykład:

 • ekstrakt z ruszczyka kolczastego,
 • wyciąg z kwiatów lawendy,
 • Acanthopanax Senticosus Extract,
 • Palmitoyl Tetrapeptide,
 • ekstrakt z pąków,
 • kofeina,
 • koenzym Q10,
 • olej słonecznikowy oraz rzepakowy,
 • wosk pszczeli,
 • witamina E,
 • sok z cytryny,
 • naturalny olejek cytrynowy,
 • woda destylowana.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy działający na skórę kompleksowo powinien zawierać składniki z kilku grup. Idealny kosmetyk powinien wykazywać właściwości ujędrniające, nawilżające, regenerujące, hamujące działanie wolnych rodników, wzmacniające naczynka, łagodzące oraz odżywcze. Dzięki temu preparat wpłynie na wszystkie najważniejsze parametry skóry, poprawiając jej gęstość i elastyczność.

Takie składniki będą odpowiadać za właściwości odżywcze i nawilżające kremu a będą całkowicie pozbawione chemicznych dodatków, dlatego są one tak bardzo dobrym wyborem. Jeśli ktoś chce o siebie zadbać powinien pamiętać, że ze strony naturalnych składników nie będzie trzeba obawiać się efektów ubocznych. Trzeba również wziąć pod uwagę ewentualne możliwe działania niepożądane związane z reakcją alergiczną organizmu, jeśli może do takowej dochodzić ze względu na to jak funkcjonuje nasz organizm. Oczywiście krem na pierwsze zmarszczki należy odpowiednio wklepywać i wmasowywać w skórę – w taki sposób, aby jej nie rozciągnąć.

Na co można liczyć stosując naturalny krem przeciwzmarszczkowy?

Jeśli sięgniemy po całkowicie naturalny krem przeciw zmarszczkom mimicznym przede wszystkim możemy oczekiwać, że będzie to całkowicie naturalna propozycja, dlatego nie musimy obawiać się niekorzystnych reakcji naszego organizmu. Na efekty trzeba najczęściej czekać kilka tygodni a stosowanie takiego kremu musi być regularne. Tylko wtedy można liczyć na to, że będzie na nas pozytywnie działał. Jeśli używamy takiego kremu regularnie liczyć można między innymi na skuteczne wygładzenie oraz nawilżenie skóry, a więc uda się pokonać te czynniki, które są najbardziej uporczywe dla większości osób.

Co do zasady należy powiedzieć, że jeśli ktoś decyduje się na naturalny krem przeciwzmarszczkowy Richevon może oczekiwać, że ta propozycja będzie działać korzystnie pod warunkiem jego regularnego stosowania.

Kategorie:

0 Comments

Leave a reply